Ingyenes konzultációkérés: +36 (20) 941-8633 ugyvediiroda2018@gmail.com

A vagyonközösség megosztásának menete

Amit ígérünk, és amit vállalunk.

A válóper és a vagyon szétválasztása komoly érzelmi megterhelést jelent mindenki számára. Elsősorban a volt feleség és férj számára, nem is szólva a gyerekekről.

Az érzelmi megterhelést tudjuk enyhíteni és elviselhetővé tenni szakértelmünkkel, igyekezetünkkel és minden az Ön mellett állásunkkal. Ön mellett vagyunk és eredményeket fogunk elérni, többet is, mint remélné.

Miért? Mert tudjuk, hogy mit kell tenni és ezt meg is tesszük.

Mit teszünk, ha engem és munkatársaimat bíz meg a vagyonközösség megosztásának lebonyolításával illetve a válóper lebonyolításával. A válóper ebben az esetben nem a főszerepet játszik, mert a válóper lebonyolítása az nem jelent különösebb problémát. Nyilván vita lehet gyermek elhelyezésről, gyermektartásról, közös lakáshasználatról, ezeket meg tudjuk oldani.

Amiről most beszélünk az a vagyonközösség megosztása.

Amit vállalunk:

A vagyonközösség megosztásának három területe van, a peren kívüli megállapodás, a perben született ítélet és a mediáció után az ott megszerzett egyezség bírósági egyezségbe foglalása.

PEREN KÍVÜLI MEGÁLLAPODÁSBAN VALÓ RÉSZVÉTEL

1. Nyilvánvaló, hogy az első lépés, hogy kezdeményezzük a peren kívüli megállapodás létrehozását. Ehhez ismernünk kell a teljes anyagot, ennek áttanulmányozása után egy közös megbeszéléssel kitűzzük az elérendő célokat, megnézzük a jogi megoldásokat, illetve a bizonyítási lehetőségeket. Ezt követően kerül sor a másik házastárshoz intézett vagyonközösségi megosztási igény előterjesztése. Ebben leírjuk, mit kívánunk magunknak, mit engedünk át neki, milyen értékben, milyen értéket képviselnek, és ha van kompenzáció, az milyen összeget tesz ki, és hogyan képzeljük annak a megkapását, vagy kifizetését. Ezt megfelelő határidő kitűzésével elküldjük a másik félnek és várjuk a választ. Ha a válasz érdemi és alkalmas tárgyalásra, akkor megkezdődnek a tárgyalások, álláspontok ütköztetése, álláspontok közelítése, majd ha egyezség valószínű, egy egyezségi ajánlat elkészítése, elküldése a másik félnek és az egyezségi ajánlat részleteinek kidolgozása.

Ha a tárgyalások sikeresek, elkészítjük a vagyonközösség megszűntetéséről szóló szerződést, amely a közös tulajdont a felek között megszűnteti. Ha a szerződés rendben van, ügyvédi ellenjegyzéssel látjuk el, és ha ingatlanok is szerepelnek benne, ami általában igen, akkor benyújtjuk a földhivatalhoz a közös tulajdon megszűntetésére és az egyes ingatlanok külön tulajdonba kerülésének az átvezetésére.

Részt veszünk a végrehajtásban, mindaddig, amíg az ingatlanok az ingatlan-nyilvántartásba bejegyzésre nem kerülnek. Ha ingóságok megosztásáról is szó van, elkészítjük a megosztásról szóló szerződést, ha azt végrehajtották a felek, akkor az erre vonatkozó megállapodást.

Mindenben képviseljük Önt és Ön mellett állunk minden kérdésben.

Ha erre lehetőség van és Ön is úgy kívánja, nem kell részt venni a tárgyalásokon, képviseljük Önt és tájékoztatjuk a tárgyalások menetéről. Ha nem vesz részt, jelentős érzelmi megterheléstől szabadul meg.

Mi képviseljük Önt mindenben.

Ha nem sikerül peren kívüli eljárásban megállapodni, a vagyonközösség megszűntetésére peres eljárásban kerül sor. A peres eljárásban elsősorban a bizonyítás kérdései a nehezek, hiszen ebben az esetben minden általunk igényelt vagyontárgyra vonatkozó bizonyítékot be kell jelenteni, tanúk, okiratok és azt a bíróság megvizsgálja és felhasználja az ítélet meghozatalakor.

A peres eljárás menete az alábbi:

1. Megbeszélés, álláspontok kialakítása, lehetőségek a perben, bizonyításkérdései, bizonyítékok meghatározása, vagyonmérleg felállítása. A vagyon mérleg az egyik legfontosabb eszköze, hogy lássuk, kinek mi jár, milyen értéket képvisel, és ki kapja meg, illetőleg ha az értékek nem egyezőek, ki és mennyi kompenzációt fizet.

2. Keresetlevél elkészítése, a vagyonmérleg benyújtása a bírósághoz.

3. A keresetlevél alapján a bíróság tárgyalást tűz ki, az ellenfél a keresetlevélben foglalt igényekre válaszol és elindul a bizonyítási eljárás. Ez több tárgyalást feltételez, attól függ, hogy milyen igények vannak. A tárgyalásokon a jogi álláspontok kifejtése történik, tanú bizonyítás, okiratik benyújtása, stb.

4. A tárgyalásokon, ha arra lehetőség van, meg lehet próbálni egyezségre jutni a másik féllel, és ha ez lehetséges, akkor az egyezség a megállapodás részleteit kidolgozzuk, egyeztetjük, majd a bíróság azt egyezségbe foglalva jóváhagyja, és ez kerül az ingatlan-nyilvántartáshoz a közös tulajdon megszűntetésére, illetve az ingóságok külön választásának lebonyolítására.

Ha egyezség nem születik, a bíróság ítéletet hoz, ítéletében a közös tulajdont megszünteti, meghatározza, hogy kinek melyik ingatlan, ingóság jut, ezeket elszámolja egymás között és a kompenzációt, annak összegét meghatározza, fizetési módját és idejét rendezi. Ha valamelyik fél az ítélettel egészében, vagy részleteiben nem ért egyet, megfellebbezi, és másodfokú eljárás következik.

Ebben az eljárásban, ha az első fokú bíróság az ítéletében korrektül rendelkezett általában egy tárgyalást tartanak, vagy jóváhagyják a fellebbezést, vagy elutasítják, illetve hatályon kívül is helyezheti az ítéletet. Ebben az esetben az eljárás elölről indul, abban a körben, amelyet a másodfokú bíróság az első fokú bíróság részére meghatározott.

5. Ha van másodfokú ítélet is, sor kerül annak végrehajtására, ebben is részt veszünk és ellenőrizzük az eljárásokat.

A peres eljárás komoly megterhelést jelent mindenki számára és idő igényes. Ha nincs más mód, akkor ezt a módot kell választani.

6. A mediáció, amikor az erre felhatalmazott személy előtt a felek megpróbálnak egyezséget kötni, illetve a vitás kérdéseke kibeszélni és megoldani. Ebben a körben is létrejöhet az egyezség, amelyet kidolgozunk és majd azt az eljáró bíróság jóváhagyja. Ez a legjobb módja a peren kívüli eljáráson kívül, nem annyira idő igényes, de megterhelőnek megterhelő, viszont eredményre vezet. Ebben az eljárásban is részt veszünk, képviseljük, kidolgozzuk az egyezségi ajánlatot, részt veszünk annak megtárgyalásában, jogi érvelést is előterjesztünk, tehát mindazokat a jogi mozzanatokat megtesszük, ami a siker érdekében szükséges.

AMIT ÍGÉRÜNK:

  • határozott ügyvédi képviselet az Ön érdekében
  • többet kihozunk Önnek, mint gondolná
  • értünk hozzá, és amit ígérünk, azokat megtartjuk
  • igyekszünk gyorsak lenni
  • levesszük az Ön válláról a terhet és segítünk a legtöbbet kihozni az Ön számára

Kapcsolatfelvétel

Kérjük írja le kérdését, hamarosan felvesszük Önnel a kapcsolatot és megválaszoljuk azt!

Az üzenet elküldéséhez kérem jelölje be, hogy elfogadja az adatvédelmi nyilatkozatot!

Cím

1111 Budapest, Bertalan L. u. 13.